Matek kérdés. Ebből hogy jön a második egyenlet?


1/a-a' = alfa * (1/ a')

a'= alfa: (1+alfa)*a


2013. márc. 15. 18:31
 1/2 anonim ***** válasza:

1/(a-a') = alfa * (1/ a') /*a'

a'/(a-a')=alfa / *(a-a')

a'=alfa*(a-a')

a'=alfa*a-alfa*a' /+alfa*a'

alfa*a'+a'=alfa*a

a'(alfa+1)=alfa*a /:(alfa+1

a'=(alfa*a)/(alfa+1)=alfa: (1+alfa)*a

2013. márc. 15. 20:36
 2/2 A kérdező kommentje:
ezer köszönet!
2013. márc. 15. 22:53