Valaki aki nagyon jó statisztikából, segítene nekem? Egyetemi, és bár megtudom oldani a hasonló feladatokat, ez valamiért nem jó, és nem tudom, hogy miért. Az átlalam kiszámolt értékek be vannak írva a téglalapba, de azok helytelenek.

[link]
2013. márc. 13. 10:19
 1/2 anonim ***** válasza:

a használt képlet: x átlag ± tπ × s xátlag = 104 ± 2,09 × (13/√20) = KI [97,92 ; 110,075]


tπ kiszámítása: (π+1)/2=(0,95+1)/2=0,975

szabadságfok: n-1=20-1=19

az ehhez tartozó t: 2,09


s xátlag kiszámítása: (bár nincs megadva a sokaság száma, feltételezem, hogy n/N kisebb, mint 10%), így s/√n=13/√20

2013. márc. 13. 10:31
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, fogok még feltenni, mert van még, amit ugyanígy levezetve probaltam megoldani, de nem fogadja el az eredményemet, és egyszerűen nemtudom, hol a hiba.
2013. márc. 13. 19:50