Egy háromszög oldalai 4,4 cm, 5,5 cm és 7,7 cm hosszúak. Egy hozzá hasonló háromszög egyik oldala 15,4 cm. Mekkora lehet ennek a háromszögnek a kerülete?2013. márc. 12. 19:04
1/3 anonim válasza:
Mivel "hasonló" ezért az egyik háromszögből nagyítással vagy kicsinyítéssel előállítható a másik.
1. háromszög kerülete:4,4+5,5+7,7=17,6cm
2. háromszögnél tudjuk az egyik oldalt, ami a 7,7 nek a duplája ezért a kerület: 8,8+11+15,4=35,2 cm.
:)
2/3 anonim válasza:
Az előzőn kívül még van két megoldás. Az eredeti háromszög kerülete K= 17,6 cm
Hasonló síkidomok kerületének aránya = a hasonlóság arányával. 15,4/4,4=3,5 K1= 3,5*K= 3,5*17,6=61,6 cm
15,4/5,5= 2,8
K2=2,8*K=2,8*17,6=49,28 cm
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! :)
2013. márc. 12. 22:15