Egy kis geometriai számolásban tudnátok segíteni?

Egy háromszög oldalai 4,4 cm, 5,5 cm és 7,7 cm hosszúak. Egy hozzá hasonló háromszög egyik oldala 15,4 cm. Mekkora lehet ennek a háromszögnek a kerülete?

2013. márc. 12. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel "hasonló" ezért az egyik háromszögből nagyítással vagy kicsinyítéssel előállítható a másik.

1. háromszög kerülete:4,4+5,5+7,7=17,6cm

2. háromszögnél tudjuk az egyik oldalt, ami a 7,7 nek a duplája ezért a kerület: 8,8+11+15,4=35,2 cm.


:)

2013. márc. 12. 20:38
 2/3 anonim ***** válasza:

Az előzőn kívül még van két megoldás. Az eredeti háromszög kerülete K= 17,6 cm

Hasonló síkidomok kerületének aránya = a hasonlóság arányával. 15,4/4,4=3,5 K1= 3,5*K= 3,5*17,6=61,6 cm

15,4/5,5= 2,8

K2=2,8*K=2,8*17,6=49,28 cm

2013. márc. 12. 20:48
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! :)
2013. márc. 12. 22:15