részletesenpls.2013. márc. 11. 15:08
1/2 anonim válasza:
az egyikben x van a másikban 140-x
egyikből vegyünk ki 0,125 részt:
x-0,125x
most már egyenlő lesz a másikkal /ha abba beletoltjük/
140-x+0,125x
Az egyenletrendezéshez viszont nem értek.
/segítsen a wolframalfa/
2/2 anonim válasza:
x+y=140
x-x*0.125=y+x*0.125
Első egyenletből kifejezed y-t
x+y=140 -> y=140-x
És behelyettesíted a második egyenletbe:
x-x*0.125=140-x+x*0.125 /+x-x*0.125
2x-2*x*0.125=140
2x-0.25x=140
1.75x=140 /1.75
x=80
x+y=140
80+y=140
y=140-80=60