Adat kigyűjtés + képlet kell!?


Egy játékvonatot 230 V hálózati feszültségre kapcsolt transzformátorról működtetünk. A szekunder tekercsben az áram erőssége 0,23 A, a feszültség 10 V.

a., Mekkora a primer tekercsben folyó áram erőssége?

b., Mekkora teljesítményű a játékvonat motorja?



2013. márc. 10. 15:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Up=230V

Isz=0,23A

Usz=10V

Ip=?

Psz=?


Psz=Usz*Isz= 10V*0,23A=2,3W

Psz=Pp

Pp=Up*Ip

2,3W = 230V*Ip

Ip = 2,3W/230V=0,001A

2013. márc. 10. 16:29
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ! megmentettél ^^
2013. márc. 10. 17:26