Egy játékvonatot 230 V hálózati feszültségre kapcsolt transzformátorról működtetünk. A szekunder tekercsben az áram erőssége 0,23 A, a feszültség 10 V.
a., Mekkora a primer tekercsben folyó áram erőssége?
b., Mekkora teljesítményű a játékvonat motorja?
2013. márc. 10. 15:39
1/2 anonim válasza:
Up=230V
Isz=0,23A
Usz=10V
Ip=?
Psz=?
Psz=Usz*Isz= 10V*0,23A=2,3W
Psz=Pp
Pp=Up*Ip
2,3W = 230V*Ip
Ip = 2,3W/230V=0,001A
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ! megmentettél ^^
2013. márc. 10. 17:26