2013. márc. 10. 15:01
1/4 anonim válasza:
x*1,1*1,2 = 660
x*1,32 = 660
x=500
2/4 anonim válasza:
x - eredeti ár
(x*110/100)*120/100 = 660
x*110/100 = 550
x = 500
A termék eredeti ára 660 lej.
3/4 anonim válasza:
Bocs' a kotnyeleskedésért, csak nehogy elbizonytalanodjon a kérdező.
A 2. válasz számítása is jó (tkp. egyezik az elsővel), csak hibásan írta a szöveges értékelésbe a számot. 500 Lej az eredeti ár.
4/4 anonim válasza:
Valóban 500 lej, csak elnéztem valamit... :D