Két egymás utáni, előbb 10%-os, majd 20%-os drágulás után egy termék ára 660 lej. Számítsd ki a termék eredeti árát?

2013. márc. 10. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:

x*1,1*1,2 = 660

x*1,32 = 660

x=500

2013. márc. 10. 15:07
 2/4 anonim ***** válasza:

x - eredeti ár


(x*110/100)*120/100 = 660

x*110/100 = 550

x = 500


A termék eredeti ára 660 lej.

2013. márc. 10. 15:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocs' a kotnyeleskedésért, csak nehogy elbizonytalanodjon a kérdező.

A 2. válasz számítása is jó (tkp. egyezik az elsővel), csak hibásan írta a szöveges értékelésbe a számot. 500 Lej az eredeti ár.

2013. márc. 10. 15:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Valóban 500 lej, csak elnéztem valamit... :D
2013. márc. 10. 15:19