Az ABC háromszög csúcsainak koordinátái:A(-3;2) B(3;2) C(0;0)


Számítsa ki az ABC háromszög szögeit!


Elvileg az AB oldal hossza 6, de nekem 9 jött ki, és sehogy máshogy nem akar kijönni nekem az a 6.


2013. márc. 10. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:

hogy jött ki neked 9?

Rajzold le az sokat segít.

2013. márc. 10. 14:33
 2/5 A kérdező kommentje:
(3+3)^2+(2-2)^2 ez az egész a gyök alatt=9^2+0^2 ez az egész a gyök alatt=81+0 ez a z egész a gyök alatt= 9
2013. márc. 10. 14:46
 3/5 anonim ***** válasza:
3+3 az 6, nem 9 :D
2013. márc. 10. 14:50
 4/5 anonim ***** válasza:
d(A;B) = √[(3+3)²+(2-2)²]=√6² = 6
2013. márc. 10. 15:13
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezt benéztem XD de gáz :D kösz
2013. márc. 10. 15:17