Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hány tömeg%-os az a formalin...

Hány tömeg%-os az a formalin oldal, amelynek 50g-jával 9,53g Cu2O csapadék választható le?

Figyelt kérdés
A Fehling-próbát felírtam, és kijött, hogy 1,6 mol a formalin és 0,06 mol a Cu2O. Innen hogy tudom a formalinoldat tömeg%-át kiszámolni?
2013. márc. 6. 19:51
 1/1 anonim ***** válasza:

nem tudom hogy jól jött e ki az eredményed amíg eljutottál, de onnan már nagyon egyszerű, ha kijött hogy 1,6 mol formalin.

Moláris tömeggel kitudod számolni a formalin tömegét és ez a tömege az "oldott anyagnak"-- ezt elosztod 50 g-al, megszorzod 100-al és ki is jön, hogy hány tömeg%os az oldat.

(nem vagyok nagy kémiás, de azt hiszem, hogy így van :) )

2013. márc. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!