Hány mg Fe2(SO4)3-t tartalmazott az az oldat, melynek 20 ml-e 19,6 ml 0,960 faktorú 0,05 M Na2SO3 oldattal egyenértékű? (A Fe2(SO4)3 a reakcióban FeSO4-tá redukálódik)
A megoldásnak 376 mg-nak kell lennie!
Előre is köszönöm! :)
2013. márc. 8. 14:49
1/2 anonim válasza:
Fe2(SO4)3 + Na2SO3 ---> 2 FeSO4 + Na2S2O3
A szulfit anyagmennyisége: n=c*V*f = 0,0196*0,05*0,96=0,000941 mol
Reakcióegyenlet alapján ugyanennyi vas-szulfátunk volt, annak moltömege: M= 400 g/mol, ahonnan m = 400*0,000941 = 0,376 g azaz 376 mg.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de a reakcióegyenletben az oxigének száma nem stimmel.
2013. márc. 9. 15:28