Hogyan kell megoldani ezt a feladatot?


Hány mg Fe2(SO4)3-t tartalmazott az az oldat, melynek 20 ml-e 19,6 ml 0,960 faktorú 0,05 M Na2SO3 oldattal egyenértékű? (A Fe2(SO4)3 a reakcióban FeSO4-tá redukálódik)

A megoldásnak 376 mg-nak kell lennie!

Előre is köszönöm! :)



2013. márc. 8. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Fe2(SO4)3 + Na2SO3 ---> 2 FeSO4 + Na2S2O3


A szulfit anyagmennyisége: n=c*V*f = 0,0196*0,05*0,96=0,000941 mol


Reakcióegyenlet alapján ugyanennyi vas-szulfátunk volt, annak moltömege: M= 400 g/mol, ahonnan m = 400*0,000941 = 0,376 g azaz 376 mg.

2013. márc. 8. 17:50
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de a reakcióegyenletben az oxigének száma nem stimmel.
2013. márc. 9. 15:28