Matek HF- szinusz, koszinusz. Hogyan?


ÉFGY. I. 901.


Számítsa ki alfa tompaszög koszinuszát és tangensét az alfa szög kiszámítása NÉLKÜL, ha sinusz alfa = 0.4


Nem tudok elindulni. :S


2009. szept. 13. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Alkalmazd a pitagoraszi azonosságot, csak arra figyelj, hogy a szög koszinusza negatv, mivel a tompaszögről van szó.

Tehát

cos x = - négyzetgyök(1 - sin^2 x) = - négyzetgyök(1 - 0,4^2) = - négyzetgyök(1 - 0,16) = - négyzetgyök(0,84) = -0,9165


tg x = suin x / cos x = - 0,4/0,9165 = -0,4364

2009. szept. 13. 14:21
 2/3 anonim válasza:
100%

lehet, h hülyeség, de mint ötlet próbáld ki, és majd ellenőrizd le számológéppel az eredményt:

mint tudjuk sinusznégyzet alfa+cosinusznégyzet alfa=1

tehát 0.4 a négyzeten + cosinusznégyzet alfa = 1

0.16 + cosinusznégyzet alfa = 1

cosinusznégyzet alfa = 1-0.16 = 0.84

cosinus alfa = +- gyök 0.84

mivel tudjuk, h alfa tompaszög--> cos alfa = - gyök 0.84

tg alfa pedig sin alfa / cos alfa, tehát 0.4/-gyök 0.84

2009. szept. 13. 14:55
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm! értem :)


és mellékesen ki is jött számológéppel :)


hálám üldöz benneteket :D

2009. szept. 13. 15:17