HOLNAP DOGA NAGYON FONTOS SEGÍTS? MATEK A TÖBBI LENT

EGY ABC HÀROMSZÖG CSÚCDAINAK KOORDINÀTÀI A(0,0) B(10,2) C(2,2) HATÀROZZUK MEG ANNAK AZ EGYENESNEK AZ EGYENLETÉT AMI FELEZI A HÀROMSZÖG TERÜLETÉT ÉS PÀRHUZAMOS AZ Y TENGELLYEL.

2013. márc. 6. 17:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem akarok beleszólni, ezért a második feladat elejét csináltam meg:

[link]

Gondolom ezután a másik átmérő egyenlete és a metszéspontok megkeresése már nem gond. Ellenőrzéshez a metszéspontok értékei láthatóak az ábrán.

2013. márc. 6. 19:29
 12/14 anonim ***** válasza:

#11 vagyok

Az elején szépítettem egy kicsit és vektorosan be is fejeztem:

[link]

2013. márc. 6. 20:43
 13/14 anonim ***** válasza:

Még egyszer #11 vagyok:

A megoldásban végig KA vektor van (nem AK)

2013. márc. 6. 21:36
 14/14 anonim ***** válasza:

Ez csak fejben kihívás. Nézzük a D(0,2) pontot... az ADC háromszög területe 2. Az ADB háromszög meg 10, látszik tehát hogy az ABC háromszög területe 8. Ha elfelezzük, azt jeloljuk T=4.


Ha a kérdéses egyenes a BD oldalt X-ben metszi, az AB-t meg Y-ban akkor mivel a háromszögek hasonlók, ezért BX/XY=BD/DA => BX = 5XY, de BX*XY/2 = T => 5XY*XY=8, XY=2*sqrt(2/5), BX=2*sqrt(10), DX=10-BX=10-2*sqrt(10) és ez a válaszod: az egyenes egyenlete x=10-2sqrt(10).


Ez harmadik gimnazistanak kihivas?

2013. márc. 7. 08:25
1 2