Holnap elég sokat számít majd. Segíts?


2 kérdésem is lenne. nem szeretném 2x kiírni mert az dupla idő :S noss a kérdésem.

ezt hogy számolom ki? sajnos nem voltam,és a tanár pedig "nem ér rám" nem tudom mi mi okból. mind1.

5-2X(3x-4)=

-(4-7x)3=

2(-3x-2)-4(6-3x)

4x+(5-2x)=Ű

ez volt a matek ((:

most pedig a kémiához lenne 1-2 kérdésem :'DD


H2 O2 N2 CL2 H2O HCL NH3 CO2

tulajdonságai,és képlete kellene (: tudom h benne van a könyvbe,de már beszedték és nem tudom megnézni ://

előre is köszi a segítséget :D jah és am 7es vagyok ((: szvl ne mondjátok h jajj de könnyű :) köszi előre is :D


2011. jún. 2. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:

a matek részét nem egészen értem... mivel egyenlőek az egyenletek? mert másik oldal nélkül az x bármi lehet :D

a kémiás rész pedig fent van a neten, csak írd be az összegképleteket a google-be.

2011. jún. 2. 19:18
 2/6 A kérdező kommentje:
az egyiket értem. azaz jol csináltam.4x+6(2x-6)= 4x+12X-36=16X-36. ezt megcsináltam jól. ( nem tudom hogy) de a többi nem megy :S
2011. jún. 2. 19:24
 3/6 anonim ***** válasza:

jah csak eddig kell átalakítani?


5-2X(3x-4)=5-6x+8=13-6x

-(4-7x)3=-12+21x

2(-3x-2)-4(6-3x)=-6x-4-24+12x=6x-28

4x+(5-2x)=4x+5-2x=2x+5


ha valamit nem értesz, kérdezz nyugodtan :D

2011. jún. 2. 19:37
 4/6 anonim ***** válasza:

5-2X(3x-4)= Ez mi?

5-2*(3*x-4) vagy 5-2*x*(3*x-4)? Most melyik?


–(4–7x)3= –(4 – 7*x)*3 = (–4 + 7*x)*3 = –12 + 21*x = 21*x – 12


2(–3x–2) –4(6–3x) = 2*(–3*x – 2) – 4*(6 – 3*x) = –6*x – 4 – 24 + 12*x = –28 + 6*x = 6*x – 28


4x+(5–2x)= 4*x + (5 – 2*x) = 4*x + 5 – 2*x = 2*x + 5

2011. jún. 2. 19:38
 5/6 anonim ***** válasza:

H2 – hidrogén:


[link]


O2 – oxigén:


[link]


N2 – nitrogén:


[link]


CL2 – klór:


[link]


H2O – víz:


[link]


HCL – hidrogén-klorid (sósav):


[link]


[link] -klorid


NH3 – ammónia:


[link]


CO2 – szén-dioxid:


[link]


Ha akad ezekkel kapcsolatban még kérdésed, majd szólj.

2011. jún. 2. 19:49
 6/6 A kérdező kommentje:

2iknak :D

sztem valamit rosszul csináltál..xd

mert -(4-7x)3= itt a minusznál olyan mint ha 1 lenne. nem?! :D -1(4-7x)3= nem így kellene ?:O :D

2011. jún. 2. 19:50