Hogy lehetne megoldani ezeket a szöveges egyenleteket? Mik a megoldások?


Rengeteget próbálkoztam, de egyszerűen sehogy sem tudom megoldani. Nagyon nem megy. :( Ha valaki segítene, akkor azt nagyon megköszönném!


a) Két szövetfajtából ugyanannyi volt a textilboltban. Az egyikből eladtak 18 métert, a másikból pedig 25 métert. Így az első szövetből kétszer annyi maradt, mint a másodikból. Hány méter szövet volt eredetileg a két fajtából?


b) Egy városban 5 iskola van, általános és középiskola. Az iskolák között 860 db könyvet kell szétosztani úgy, hogy minden általános iskola 120 és minden középiskola 250 könyvet kapjon. Hány általános iskola működik a városban?


c) Egy kisfiú 5 kg híján kétszer annyi kilogramm, mint a kishúga. Együttes tömegük 49 kg. Hány kilogramm tömegű a két gyerek külön-külön?


2013. márc. 4. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:

a.)

x-18

x-25


x-18=2(x-25)

x = 32

2013. márc. 4. 16:59
 2/4 anonim ***** válasza:

c.)

x + 2x -5 = 49

3x = 54

x = 18


kisebb gyerek: 18 kg

nagyobb gyerek: 31 kg

2013. márc. 4. 17:02
 3/4 anonim ***** válasza:

b. )

2db középiskola: 500 db

3db általános iskola: 360 db

2013. márc. 4. 17:07
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2013. márc. 4. 17:12