1;Az ember vere a testtomegenek 9%-a.
Mennyi vere van egy 70 kg os embernek?
2;az infuzioban hasznalt elettani sooldat 0,9% sot tartalmaz.
Hany gramm so van 2 liter elettani sooldatban?
2013. márc. 4. 15:10
1/1 anonim válasza:
Na neeee. Hányadikas vagy?
Azért itt van:
1) 70*0,09=6,3 kg
2) 2 liter = 2 kg
100 g oldatban 0,9 g oldott só van
2000 g - || - x g
x = (2000*0,9)/100=18 g