1;Az ember vere a testtomegenek 9%-a.

Mennyi vere van egy 70 kg os embernek?


2;az infuzioban hasznalt elettani sooldat 0,9% sot tartalmaz.

Hany gramm so van 2 liter elettani sooldatban?


2013. márc. 4. 15:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Na neeee. Hányadikas vagy?


Azért itt van:

1) 70*0,09=6,3 kg

2) 2 liter = 2 kg

100 g oldatban 0,9 g oldott só van

2000 g - || - x g

x = (2000*0,9)/100=18 g

2013. márc. 4. 15:51