Please! Kérlek benneteket segítenek nekem a matek házimban? [Legkésőbb este 10-ig. ]


Ebből nem nagyon étrek sok mindent, de új matek tanárnőt kaptunk aki tök jó fej és nem akarok leéni előtte. Kérlek segítsetek.


sin pí/3 - sin pí/4

(törtvonal)

cos pí/6 + cos pí/4


Könyörgöm nektek segítsetek. A tavalyi matektanárnőnk nem tudta elmagyarázni a dolgokat, én magam jöttem rá a helyes válaszra de most nem megy.


2010. szept. 8. 18:58
 1/10 A kérdező kommentje:
A per vonal az mini törtvonalat jelent csak itt nem lehet kiírni.
2010. szept. 8. 18:59
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi a feladat?
2010. szept. 8. 19:52
 3/10 A kérdező kommentje:

Ez:


sin pí/3 - sin pí/4

(törtvonal)

cos pí/6 + cos pí/4


Meg kell oldani az egyenletet de mi ilyet tavaly nem is tanultunk. Segítenél?

2010. szept. 8. 19:56
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi az egyenlet jobb oldala?
2010. szept. 8. 20:00
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért kérdezem, mert nincs benne ismeretlen.
2010. szept. 8. 20:05
 6/10 A kérdező kommentje:
Nincs jobb oldala. Tanárnő ezt adta fel. Benne van a 12 próbaérettségi matekból c. könyvbe.
2010. szept. 8. 20:05
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez nem egyenlet, valószínűleg azt akarta, hogy határozd meg a pontos értékét:


sin(pi/3)=(gyök3)/2

sin(pi/4)=(gyök2)/2

cos(pi/6)=(gyök3)/2

cos(pi/4)=(gyök2)/2


Ezt beírva a törtbe, majd egyszerűbb alakra hozva:


5-2gyök6

2010. szept. 8. 20:16
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.^^ Remélem jó lesz.
2010. szept. 8. 20:23
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért tizenkettedikes korodra ideje lenne megtanulnod a nevezetes szögfüggvényértékeket, vagy legalább kinyitnod azt a rohadt függvénytáblázatot.
2010. szept. 8. 20:50
 10/10 A kérdező kommentje:
Fel kell világosítsalak nem vagyok 12.-es, csak 11.-es, és szoktam használni a függvénytáblázatot. Csak tudod, drága, tavaly nagyon rossz tanárt kaptunk, aki mindig felhúzta az idegeinket óra előtt és azt a jegyet amit elértem magamtól - érted MAGAMTÓL - szedtem össze, nem a tanárak vagyok hálás. Úgy, hogy ha nem tudod miért nem tudom a matekot, ne oktass ki!
2010. szept. 9. 15:31