Ebből nem nagyon étrek sok mindent, de új matek tanárnőt kaptunk aki tök jó fej és nem akarok leéni előtte. Kérlek segítsetek.
sin pí/3 - sin pí/4
(törtvonal)
cos pí/6 + cos pí/4
Könyörgöm nektek segítsetek. A tavalyi matektanárnőnk nem tudta elmagyarázni a dolgokat, én magam jöttem rá a helyes válaszra de most nem megy.
2010. szept. 8. 18:58
1/10 A kérdező kommentje:
A per vonal az mini törtvonalat jelent csak itt nem lehet kiírni.
2010. szept. 8. 18:59
3/10 A kérdező kommentje:
Ez:
sin pí/3 - sin pí/4
(törtvonal)
cos pí/6 + cos pí/4
Meg kell oldani az egyenletet de mi ilyet tavaly nem is tanultunk. Segítenél?
2010. szept. 8. 19:56
5/10 anonim válasza:
Azért kérdezem, mert nincs benne ismeretlen.
6/10 A kérdező kommentje:
Nincs jobb oldala. Tanárnő ezt adta fel. Benne van a 12 próbaérettségi matekból c. könyvbe.
2010. szept. 8. 20:05
7/10 anonim válasza:
Ez nem egyenlet, valószínűleg azt akarta, hogy határozd meg a pontos értékét:
sin(pi/3)=(gyök3)/2
sin(pi/4)=(gyök2)/2
cos(pi/6)=(gyök3)/2
cos(pi/4)=(gyök2)/2
Ezt beírva a törtbe, majd egyszerűbb alakra hozva:
5-2gyök6
8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.^^ Remélem jó lesz.
2010. szept. 8. 20:23
9/10 anonim válasza:
Azért tizenkettedikes korodra ideje lenne megtanulnod a nevezetes szögfüggvényértékeket, vagy legalább kinyitnod azt a rohadt függvénytáblázatot.
10/10 A kérdező kommentje:
Fel kell világosítsalak nem vagyok 12.-es, csak 11.-es, és szoktam használni a függvénytáblázatot. Csak tudod, drága, tavaly nagyon rossz tanárt kaptunk, aki mindig felhúzta az idegeinket óra előtt és azt a jegyet amit elértem magamtól - érted MAGAMTÓL - szedtem össze, nem a tanárak vagyok hálás. Úgy, hogy ha nem tudod miért nem tudom a matekot, ne oktass ki!
2010. szept. 9. 15:31