Mekkora a négyzet oldala, ha átlója 2cm-el hosszabb az oldalnál?

Hogy lehet megcsinálni?

2013. márc. 2. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:

A négyzetet az átlója két derékszögű háromszögre bontja.

Ha az oldalt x-el jelöljük, az átló x+2.


Pitagórasz tételt alkalmazva:x^2+x^2=(x+1)^2

2*x^2=x^2+2*x+4

x^2-2x-4 =0

Megoldóképlettel megoldva x=1+gyök5

2013. márc. 2. 19:19
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok . Elnéztem.


x^2+x^2=(x+2)^2

2*x^2 =x^2+4x+4

x^2-4x-4=0

x=2+2*gyök2

2013. márc. 2. 19:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Jelöljük "a"-val a négyzet oldalát, és "c"-vel annak átlóját


Adatok:

a = x

c = x+2


Tudjuk, hogy a négyzet átlója az oldal √2 -szerese:


c = √2*a

x+2 = √2*x

2 = √2*x - x

2 = (√2-1)*x

x = 2/(√2-1)

x = 2 + 2√2 = 2(1+√2)


A négyzet oldala: 2(1+√2) cm hosszúságú.

2013. márc. 2. 19:33
 4/4 Neon_04 válasza:
4,7 és 5 cm körül valahol. Ha kiszámolod csak képletet kapsz. De azzal már ki lehet kísérletezni. Addig kell próbálkozni amíg x=x et nem kapsz. Eleint olyanok lesznek hogy 23=21. Türelemjáték.
2020. febr. 1. 15:11