Csillámpóniii*-* kérdése:

SOS! Fizika háziban kéne segítség. (? ) Nagyon fontos holnapra kellene.


Nyílt pályán egyenletesen haladó vasúti kocsinak a sínekkel párhuzamos oldalait merőleges irányból érkező lövedék üti át. A kimeneti nyílás a bemeneti nyíláshoz képest 5cm-rel van eltolódva.

Mennyi a lövedék sebessége, ha a kocsi sebessége 54km/h; a kocsi oldalfalainak egymástól mért távolsága 2,5m?



2013. febr. 28. 15:43
 1/2 anonim ***** válasza:

v = s/t

mértékegységek: méter ; óra ; k


kocsi sebessége: 54km/h; 54000 = 0.05/t; //k helyett 1000-et írtam


t=0.05/54000

lövedék sebessége = 2,5 /t


stb.

2013. febr. 28. 16:13
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönom :)
2013. márc. 1. 07:04