Nyílt pályán egyenletesen haladó vasúti kocsinak a sínekkel párhuzamos oldalait merőleges irányból érkező lövedék üti át. A kimeneti nyílás a bemeneti nyíláshoz képest 5cm-rel van eltolódva.
Mennyi a lövedék sebessége, ha a kocsi sebessége 54km/h; a kocsi oldalfalainak egymástól mért távolsága 2,5m?
2013. febr. 28. 15:43
1/2 anonim válasza:
v = s/t
mértékegységek: méter ; óra ; k
kocsi sebessége: 54km/h; 54000 = 0.05/t; //k helyett 1000-et írtam
t=0.05/54000
lövedék sebessége = 2,5 /t
stb.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönom :)
2013. márc. 1. 07:04