Kémia 7. osztályos tömegszázalék számolás? Nagyon fontos holnapra kéne?


Az üzletben 20 tömeg%-os ételecetet veszünk.Salátalé készítéséhez ezt még fel kell hígítanunk.40 g vizet és 10 g ételecetet elegyítünk.Hány tömeg%-os lesz így az oldatunk?

a.)A 10 g 20%-os ételecetet ........g ecetsavat és .......g vizet tartalmaz.

b.)Oldatunkban ......g ecetsav és ......g víz van.

Az oldat tömege........

c.)Híg oldatunk tehát ......... tömegszázalékos.


Hány tömegszázalékos?

60 g oldószer,40 g oldott anyag.

130 g oldószer,20 g oldott anyag.

50 g oldatban,20 g oldott anyag.

260 g oldószer,40 g oldott anyag.

Számolással együtt ha kérhetném.


Légy szíves segítsetek!!

KÖSZÖNÖM.


2013. jan. 23. 15:37
 1/2 anonim ***** válasza:

1.feladat.: 10 g ecetben 2 g ecetsav van. Összesen 50 g oldatunk lesz. 2/50*100=4. 4 tömegszázalékos oldatot kapunk.


a, 2g sav, 10-2=8 g víz

b, 2 g sav, 8+40=48 g víz

c, 4 ld. feljebb


2.feladat


40/(40+60)*100=40%

20/(130+20)*100=30%

20/50*100=40%

40/300*100=13.333%

2013. jan. 23. 18:54
 2/2 A kérdező kommentje:
KÖSZI NAGYON MAJD KÉRDEZEK TŐLED PRIVÁTBA IS HA KELL SEGÍTSÉG!! :)
2013. jan. 23. 19:04