Mi a következő feladatok eredménye?


1.,a,(-38)+(+27)-(-138)

b,(+45)-(-402)+(+55)-(+502)

c,(-217)-(+83)-(-166)+(+334)


2., a,...-2-11=-5

b,87-...-5=-100

c,-12-5+7=-20+...

d,-38-(-4-...)=+1

Itt a ... helyére egy egész számot kell írni.


3., a,(+10)-(...3)...(-17)=-4

b,(-24)...(-37)+(...19)=+32

c,(+72)+(...45)...(+47)=-20

Itt a ...helyére egy műveleti jel vagy előjel kell.


Előre is köszönöm.


2009. szept. 10. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:

1/c


-217-83+166+334=200


2/d


-38-(-4-X)=1

-38+4+X=1

-34+X=1

X=35


3/a


14-(..3)..(-17)=0

14-(-3)+(-17)=0

17-17=0

2009. szept. 10. 20:50
 2/2 anonim válasza:

hanyadikos vagy ?

És figyelsz az órákon vagy csak dumálsz?

2009. szept. 11. 16:13