1.,a,(-38)+(+27)-(-138)
b,(+45)-(-402)+(+55)-(+502)
c,(-217)-(+83)-(-166)+(+334)
2., a,...-2-11=-5
b,87-...-5=-100
c,-12-5+7=-20+...
d,-38-(-4-...)=+1
Itt a ... helyére egy egész számot kell írni.
3., a,(+10)-(...3)...(-17)=-4
b,(-24)...(-37)+(...19)=+32
c,(+72)+(...45)...(+47)=-20
Itt a ...helyére egy műveleti jel vagy előjel kell.
Előre is köszönöm.
2009. szept. 10. 17:28
1/2 anonim válasza:
1/c
-217-83+166+334=200
2/d
-38-(-4-X)=1
-38+4+X=1
-34+X=1
X=35
3/a
14-(..3)..(-17)=0
14-(-3)+(-17)=0
17-17=0
2/2 anonim válasza:
hanyadikos vagy ?
És figyelsz az órákon vagy csak dumálsz?