Segítesz? Mennyi az eredmény?


(gyök3+2gyök2-1)*(3gyök2-gyök3)

köszi


2009. szept. 10. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

(gyök3+2gyök2-1)*(3gyök2-gyök3)


Szorzol minden tagot minden taggal:


gyök3*3gyök2

gyök3*(-gyök3)


2gyök2*3gyök2

2gyök2*(-gyök3)


-1*3gyök2

-1*(-gyök3)


Felhasználod a műveleti tulajdonságokat:


gyök3*3gyök2 = 3gyök6

gyök3*(-gyök3) = -3


2gyök2*3gyök2 = 12

2gyök2*(-gyök3) = -2gyök6


-1*3gyök2 = -3 gyök2

-1*(-gyök3) = gyök3


Összevonsz:


gyök6 + 9 -3 gyök2 + gyök3

2009. szept. 10. 17:01
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm ;)
2009. szept. 10. 17:35