Tücsök77 kérdése:

200 g 10%-os kénsavhoz 250 g vizet öntünk. Hány g 40%-os kénsavat öntsünk az oldathoz, hogy 20%-os oldatott kapjunk?

2013. febr. 23. 15:56
 1/2 anonim ***** válasza:

200*0,1 +x*0,4=(200+250+x)*0,2

20+ 0,4x =90 + 0,2x

x=350

350g 4%-os kénsav kell

2013. febr. 23. 16:12
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2013. febr. 23. 16:19