15tömeg%-os nátrium-szulfát oldat készítéséhez mennyi 9tömeg% oldatot kell önteni 120g 23tömeg%-os oldathoz?

2012. ápr. 22. 07:36
 1/2 anonim ***** válasza:

A keverési képletet kell alkalmazni.

m1*w1+m2*w2=(m1+m2)*w3,

ahol m=tömeg, w=tömegszázalék.


23*120+9*m2=(120+m2)*15

2760+9m2=1800+15m2

960=6m2

160=m2


Tehát 160 g 9(m/m)%-os oldat kell.

2012. ápr. 22. 08:12
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. ápr. 22. 08:51