Tücsök77 kérdése:

Zoli 50 min. , Peti 40 perc alatt gépeli le egyedül ugyanazt a szöveget. Zoli elkezdi a szöveg gépelését, de 20 perc múlva más munkára osztják be, így Peti fejezi be a munkát. Hány percig tart a dokumentum legépelése?

2013. febr. 23. 13:40
 1/3 A kérdező kommentje:
S o S! Valaki!
2013. febr. 23. 17:35
 2/3 anonim válasza:
Zoli 1 perc alatt 1/50 reszet csinalja meg, 20 perc alatt 20/50 reszet, petinek marad a 30/50 resze. 30/50=3/5=24/40, tehat petinek 24 percbe telt befejezni a maradek munkat. Az egesz dokumentum legepelese igy 20(zolinak)+24(petinek)= osszesen 44percig tart.
2013. febr. 23. 22:20
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!
2013. febr. 24. 08:06