2013. febr. 20. 20:05
1/3 BKRS válasza:
a³ + b³ + c³ ≥ a² + b² + c²
ezt kéne gondolom bizonyítani.
Ez nyilván nem lesz igaz, mert pl ha a=b=c=1/2
akkor 3/8 < 3/4
szóval valószínűbb, hogy mondjuk 1-nel nagyobb számokra kell bizonyítani, ott viszont x³ > x²
vagyis a fenti állítás nyilvánvaló.
Hmmm
hogy lehet ebből értelmes feladatot csinálni?
Mi van mondjuk, ha a+b+c=0, arr amegint nem igaz.
a+b+c=1-re se.
Hát nem tudodm, szabad a gazda: milyen feltételek voltak megadva a,b,c-re?
2/3 BKRS válasza:
Ah OK, most látom, hogy mi van: a szorzókat nem vettem észre, baj lehet a látásommal.
3/3 BKRS válasza:
Szóval akkor ezt kéne bizonyítani:
a³ + b³ + c³ ≥ a²b + b²c + c²a
A számtani-mértani közép szerint:
(a³ + a³ + b³)/3 ≥ a²b
vagyis:
2a³ + b³ ≥ 3a²b
vagyis akkor
2a³+b³ + 2b³+c³ + 2c³+a³ ≥ 3a²b + 3b²c + 3c²a
3a³ + 3b³ + 3c³ ≥ 3a²b + 3b²c + 3c²a
a³ + b³ + c³ ≥ a²b + b²c + c²a