Mi a háromszög területének képlete?

sürgőőőős!!!
2009. szept. 8. 15:00
 1/9 anonim válasza:
71%
alap*magasság/2
2009. szept. 8. 15:04
 2/9 anonim válasza:
52%
AxBxsin(gamma, azaz a közrezárt szög):2
2009. szept. 10. 21:49
 3/9 adrika30 válasza:
és ha nincs meg adva a nagasság? csak A,B,C ?!
2012. aug. 2. 12:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy kicsit elkéstem (2009-es kérdés :D), de ha csak a háromszög három oldala van megadva akkor T=a*b*c/4R, ahol a,b,c az oldalak hossza az R a köré írható kör sugarának a hossza.

Ha nem tudjuk kiszámítani az R-et, akkor egy másik módja a terület kiszámításának: T=gyök alatt az egész:

s*(s-a)*(s-b)*(s-c), ahol az s a kerület fele, azaz a*b*c/2.

Remélem segítettem. :)

2013. márc. 25. 16:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Javítanék, mert elég elemi hibát vétettem. :D természetesen a K=(a+b+c)/2.
2013. márc. 25. 16:26
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsónak írom, csak nehogy valakit összezavar: nem, K=a+b+c, tehát a 3 oldal hosszának összege természetesen.
2017. ápr. 22. 21:17
 7/9 anonim válasza:
58%
Hmm,írok már én is, hogy legyen egy 2019-es komment is. :D
2019. máj. 2. 14:12
 8/9 FireNight válasza:
Irok ide 2020-ban is csak hogy legyen xd
2020. ápr. 27. 15:46
 9/9 anonim válasza:

Írok én is hogy legyen egy 2021-es komment is! Na mind1 xddd

Én is erre voltam kíváncsi és a kérdezőnek köszönöm mert én is ennél a feladatnál botlottam el... Annyira hálás vagyok😚😙🥺

2021. máj. 16. 10:13