[link] ezen az oldalon a 7. feladatban kellene segítség

2013. febr. 17. 21:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Hosszabbítsd meg a rajzon a derékszögű háromszög átfogóját, és az átfgóval alkotott metszéspontjának a 3m-es karótól való távolságát jelöld y-nal. Atorony magassága legyen x.


I. 3/x = 40/(42+y)

II.3,5/x = (y+2)/(42+y)

I.126 +3y = xy

126 = xy-3y

126 = y(x-3)

126/(x-3)=y


II.137+3,5y=xy+2x

137-2x = y(x-3,5)

(137-2x)/(x-3,5)= y


126/(x-3)=(137-2x)/(x-3,5)

Ezt az egyenletet megoldva x= 10 illetve x=-6/4 adódik.

Természetesen az utóbbi nem jó,

2013. febr. 17. 22:36
 2/2 anonim ***** válasza:

az első egyenletet rosszul írtam:

3/x =y/(42+y) tovább már remélem jó, és érthető

2013. febr. 17. 22:41