Sziasztok.

Levezetnétek nekem ezt a műveletet?

(√7 - 2√2) a négyzeten --> nevezetes azonosság.


2013. febr. 17. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:

(√7 - 2√2)^2= (√7)^2-2*(√7)*(2√2)+(2√2)^2=7- 4*√14+8=

15-4*√14

2013. febr. 17. 14:48
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. febr. 17. 15:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod megjegyezni, akkor bontsd fel a zárójelet (lehetőleg nem úgy, hogy tagonként emelsz négyzetre):


(√7-2√2) a négyzeten=(√7-2√2)*(√7-2√2)


Mintha rendes zárójelbontás lenne, minden tagot beszorzol mindennel: =7-√7*2√2-√7*2√2+8=15-4√14.

2013. febr. 18. 22:30