Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Eseteket szeretnék írni az...

Eseteket szeretnék írni az elsősegély dolgozatomhoz az égésről! Tudnátok írni pár esetet ami veletek vagy ismerösötökkel történt? Hogyan éget meg és mit csináltatok?

Figyelt kérdés
2013. febr. 17. 07:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Forró olaj fröccsent rá hússütéskor, én a vasalót nyomtam véletlenül a combomhoz, edényhez hozzáérés, forró víz kiömlése - teendők: a terület hűtése folyó hideg vízzel, legalább 20 percig.


Háztartási balesetek nagy része égés, úgyhogy nem kell nagy fantázia hozzá. :)

2013. febr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Vasaló lecsúszik az állványról, és reflexből utána kapsz. Máris megégtél.

Majdnem így történt velem, csak a reflex előtt átvillant az agyamon hogy ez talán mégis forró lenne. Szóval épphogy nem égtem meg :)

2013. febr. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Engem a villanykörte égetett meg. Poroltam a csillárt, persze felkapcsolva, mert anélkül nem láttam volna. És ahogy keresztbe kasul takarítottam, a karom hozzáért az egyik égőhöz. Kb 3 másodpercig érhetett hozzá, amikor már fájt. Ott maradt egy nagy piros pecsét.
2013. febr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!