Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen egy elsősegély tétel?

Milyen egy elsősegély tétel?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra gondolok, hogy milyen infókat adnak meg benne. Pl le van írva hogy egy illető motorbalesetet szenvedett és ilyen tünetei vannak pl ,hogy kartörése van vagy pl belső vérzése és ezt kell megoldani, vagy csak megvan adva a szituáció és neked kell megvizsgálni ,hogy milyen tünetei vannak és utána azokat ellátni!? Tudnátok egy két mondatot írni hogy nektek milyen tétel volt és miket kellett csinálni ? (kedden megyek vizsgázni)
2013. febr. 10. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Először is: ne izgulj, mert semmiség az egész.. Nálam úgy volt, hogy bementem, rögtön egy BLS-sel kellett kezdenem. Mi úgy tanultuk, hogy megrázom a ”babát”, és utána megkérek valakit, hogy hivjon mentőt. Erre a vizsgáztató azt mondja nekem: Hát dik basszus hívjál magadnak.. Nézek rá, hogy most akkor úgy kéne tennem, mint aki telefonál? Aztán mondja, hogy haladjak már avval az újraélesztéssel. Na totál elfelejtettem az egészet, mert olyan bunkó volt, hogy csak erre tudtam gondolni. Biztos voltam benne, hogy megbuktat, mivel már egy ilyen egyszerű dolgot nem tudtam megcsinálni, de megkért, hogy húzzak egy lapot, gondolkodjak rajta egy kicsit, addig más felelt. Az én lapomon valami olyasmi volt, hogy egy balesethez ért, ahol látja, hogy egy ember eszméletlenül fekszik a kocsiban, lábai keresztben, fejéből folyik a vér. Mit tesz? Elmondtam, hogy nem szabad kiszedni a kocsiból, fejére kötést teszünk, az ülést hátratekerjük vízszintes helyzetbe, ja és biztosítom a helyszínt, nehogy még baleset történjen. Nem volt nagy dolog, tőlem a B kérdést már nem is kérdezte. Voltak viszont akiknek be kellett mutatni a kötés fajtákat, mert voltak ott rongyok, viszont ők se igazán tudták, de átengedte őket. Ez persze vizsgáztatótól is függ, de neten találni egy csomó kérdést valamelyik oldalon, és olyan tipusú volt mindenkinek. Tényleg ne félj, és sok szerencsét.:)
2013. febr. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen ezt a ne izgulj nem nehéz-t sok embertől hallottam :) próbálok nem izgulni csak sajna pont az a fajta vagyok. Attól félek hogy bemegyek leblokkolok és egy csomó mindent elfelejtek mondani ami szükséges de pont nem jut eszembe, bár érettséginél is így voltam és az is jól sült el remélem ez is úgy fog. majd megírom mi lett az eredmény
2013. febr. 10. 22:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Hidd el, nálam izgulósabb ember nincsen.. És szintúgy leblokkoltam, pont a BLS-nél, össze vissza csináltam a végén mindent, és mégis sikerült.:)

El ne felejtsd megírni, mert kíváncsi vagyok mostmár, és majd szurkolok holnap, bár nem tudom hányra mész.


Kicsit későn írom, de ha még van időd addig, itt tudod tesztelni a tudásod(alul vannak a válaszok):

[link]

2013. febr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen amúgy 9:30-ra megyek holnap majd írok ,hogy mivolt
2013. febr. 11. 22:39
 5/10 A kérdező kommentje:
Nah sikerült nem volt nehéz , a társam elkezdte az újraélesztést nekem már csak nyomogatni kellett aztán megkérdezte mit csinálok ha már ad életjelet van légzése akkor mutattam neki egy oldalfekvést, utána olyan tételt kaptam hogy megvágta magát a a csávó spriccel a karjából a vér azt tudtam a legjobban ugy hogy nagyon örültem neki szépen elmondtam mondta, hogy csináljak még egy fektetést fejsérülés esetén gyorsan megcsináltam és meg is volt. de nagyon izgultam előtte de mikor már bent voltam akkor már jó volt. Szegény gyerek akivel bementem megbukott kint mindent tudott csak bent nagyon beparázott. Majd holnap lesz a kresz vizsgám remélem az is ilyen jó fog sikerülni
2013. febr. 12. 12:45
 6/10 anonim ***** válasza:

Na, ügyes vagy:)

Neked előbb volt az elsősegély?:O Nekem kresz, utána egy hónappal az eü.. De gondolj arra, hogy ha meg lesz minden, mehetsz vezetni:) Mondjuk bátor döntés volt télen kezdeni, mikor csúszósak az utak..:/

2013. febr. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi :) azért mentem most mert most jött össze rám a pénzem, valaki azt mondta ,hogy jobb télen megtanulni vezeti mert ha már télen tudsz akkor mindig tudsz. Meglett a kresz is már jövőhéten vezetni megyek :) a kreszen nem izgultam csak mikor leültem a gép elé akkor egy kicsit :) 6 hibám lett de megvan legalább:D
2013. febr. 13. 18:11
 8/10 anonim ***** válasza:

Á, az semmiség.:)

Egy részről lehet, hogy megtanulsz télen vezetni, viszont vizsgázni, ami egyébként is nehéz, egy fokkal még nehezebb lesz. Szerintem, aztán veled ne legyen így.:) Tudnék mesélni, mit össze bénáztam vizsgán:D

Abból viszont szerencsés, hogy télen kevesebben kezdik a kreszt és a vezetést is, így gyorsabban végezni tudsz:) Én 4 hónapig jártam vezetni, mert nyáron mindenki meg akarta szerezni a jogsit, így kb. 2 hetente jutott rám a sor..:/

2013. febr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
hát szerintem mire vizsgázni megyek már nem nagyon lesz tél március végén , vagy kitudja majd kiderül, hát remélem nekem meglesz egy hónap alatt :) örülnék neki
2013. febr. 13. 18:47
 10/10 A kérdező kommentje:
legalább is remélem ,hogy addigra már nem nagyon esik majd hó meg ilyenek :)
2013. febr. 13. 18:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!