Rebekkka kérdése:

Matek feladat? Bővebben lent. Minnél hamarabb ha lehet.

A fizikaterembe padokat állítanak be. Ha minden padba két tanulót ültetnek, akkor 8 tanulónak nem jut hely. Ha viszont minden padba 3 tanuló ül, akkor 7 hely üresen marad. Hány padot állítanak a terembe? Hány tanuló van az osztályban?

2013. febr. 15. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
2x+8=3x-7
2013. febr. 15. 20:50
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor jól gondoltam!
2013. febr. 15. 21:15
 3/6 anonim ***** válasza:
És hány tanuló van osztályban
2013. febr. 15. 23:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Huszonegy(?)!
2013. febr. 15. 23:52
 5/6 anonim ***** válasza:

nemjól mondtam (Bocsi)


Huszonkettő (mert hét pad szorozva kettővel

plusz nyolc az annyi)

2013. febr. 15. 23:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem más eredmény jött ki.


Jelöljük a padok számát x-szel és a diákok számát y-nal.

Ha minden padba két tanulót ültetnek, akkor 8 tanulónak nem jut hely.

2*x=y-8

Ha viszont minden padba 3 tanuló ül, akkor 7 hely üresen marad.

3*x=y+7


Az alsó egyenletből a felsőt kivonva x=15 és y=38 adódik. Azaz 15 pad és 38 diák van


Ellenőrzés: Ha padonként két ember ül le akkor a 15 padba 30 tanuló ül és tényleg nyolc diáknak nem jut ülőhely, ha viszont padonként három diák ül le akkor elméletileg 45en ülhetnének le. Mivel az osztályban 38an vannak így ténylge 7 üres hely maradt ki.

2013. febr. 16. 07:30