Egy osztály létszáma 35. Az osztályban
3 nyelvet tanulnak,angolt,németet és
olaszt,és minden diák tanul legalább
egy nyelvet. Angolul 14-en,németül 15-
en,olaszul pedig 17-en. Pontosan 2
nyelvet összesen 7 diák tanul. Hányan
tanulják mind a 3 nyelvet?
2013. febr. 14. 19:00
1/3 anonim válasza:
14+15+17-1*7-2*x=35
39-2*x=35
4=2*x
x=2
2 gyerek tanul 3 nyelven
2/3 A kérdező kommentje:
miért 2x?
2013. febr. 14. 20:04
3/3 anonim válasza:
mivel 3 nyelven beszél, ezért mind a háromnál külön-külön számoltuk, így 3szor szerepel 1 személy. DE ez nem 3 külön személy, hanem csak 1, ezért ki kell vonni a számuk 2x-esét