Valaki segíteni ebbe a feladatba? Logikai szita?


Egy osztály létszáma 35. Az osztályban

3 nyelvet tanulnak,angolt,németet és

olaszt,és minden diák tanul legalább

egy nyelvet. Angolul 14-en,németül 15-

en,olaszul pedig 17-en. Pontosan 2

nyelvet összesen 7 diák tanul. Hányan

tanulják mind a 3 nyelvet?


2013. febr. 14. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:

14+15+17-1*7-2*x=35

39-2*x=35

4=2*x

x=2


2 gyerek tanul 3 nyelven

2013. febr. 14. 19:11
 2/3 A kérdező kommentje:
miért 2x?
2013. febr. 14. 20:04
 3/3 anonim ***** válasza:
mivel 3 nyelven beszél, ezért mind a háromnál külön-külön számoltuk, így 3szor szerepel 1 személy. DE ez nem 3 külön személy, hanem csak 1, ezért ki kell vonni a számuk 2x-esét
2013. febr. 14. 20:29