hajónkon egy nyári napon december 22-én a nap delelési magassága 64 fok volt. ugyanekkor a greenwichi idő 15:36. a, melyik szélességi körön volt a hajó? b, melyik hosszúsági körön volt a hajó? c, milyen magasan delelt a nap ezen a napon a déli sarkkörön. d, milyen magasan delelt a nap ezen a napon budapesten?2012. okt. 15. 20:37
1/1 anonim válasza:
Egy biztos, a déli félgömbön van a hajó. December 22-e a téli napforduló, amikor a Baktérítő (D.sz. 23,5°) felett delel 90°-ban a Nap. 90-64=26 Tehát a hajó szélességi köre D, sz. 23,5+26=49,5°. A déli sarkkör D. sz. 66,5°. 66,5-23,5=43 Tehát 90-43=47°-on delelt a Nap a déli sarkkörön. Budapest É. sz. 47,5°. Tehát 47,5+23,5=71 -> 90-71=19°-on delelt Bp-n a Nap. A b kérdésre egyenlőre nem jöttem rá.