Az egyik: y/2+1/4=y/8
Másik: Z/6-Z/3<1-Z/4
(valós számok halmaza)
2013. febr. 13. 17:37
1/2 anonim válasza:
Üdv!
Megoldás menetét is írom... :)
első: 4y/8+2/8=y/8 /*8
4y+2=y /-4y
2=-3y / :(-3) {osztás -3al}
-2/3 =y
második: 2z/12-4z/12<1-3z/12 /*12
2z-4z<12-3z
-2z<12-3z /+3z
z<12
Nincsmit :)
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2013. febr. 13. 18:12