Hogyan kell megcsinálni? MATEK. :l


Az egyik: y/2+1/4=y/8

Másik: Z/6-Z/3<1-Z/4

(valós számok halmaza)



2013. febr. 13. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Üdv!


Megoldás menetét is írom... :)

első: 4y/8+2/8=y/8 /*8

4y+2=y /-4y

2=-3y / :(-3) {osztás -3al}

-2/3 =y


második: 2z/12-4z/12<1-3z/12 /*12

2z-4z<12-3z

-2z<12-3z /+3z

z<12


Nincsmit :)

2013. febr. 13. 17:53
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2013. febr. 13. 18:12