Egy kerékpáros váltóversenyen indul egy 3 fős csapat. A táv 150 km, együtt 4 óra alatt teszik meg. Az első átlagsebessége kétszerese a másodikénak, a harmadik sebessége megegyezik az elsőével. Melyikük mennyi idő alatt teszi meg a maga 50 km-ét?
Légyszi levezetéssel! Köszi!
2012. dec. 4. 22:13
1/2 BKRS válasza:
átlagsebességek sorban: 2v, v, 2v
50/2v + 50/v + 50/2v = 4
50/2v + 100/2v + 50/2v = 4
200/2v = 4
200 = 8v
v=200/8 = 25
50/2v = 1
50/v = 2
Az 1. es 3. 1 óra alatt teszi meg az 50km-t, a masodik 2 óra alatt.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. dec. 6. 16:45