Hogyan kell megcsinálni ez a feladatot? (matek)


Egy kerékpáros váltóversenyen indul egy 3 fős csapat. A táv 150 km, együtt 4 óra alatt teszik meg. Az első átlagsebessége kétszerese a másodikénak, a harmadik sebessége megegyezik az elsőével. Melyikük mennyi idő alatt teszi meg a maga 50 km-ét?


Légyszi levezetéssel! Köszi!



2012. dec. 4. 22:13
 1/2 BKRS ***** válasza:
100%

átlagsebességek sorban: 2v, v, 2v

50/2v + 50/v + 50/2v = 4

50/2v + 100/2v + 50/2v = 4

200/2v = 4

200 = 8v

v=200/8 = 25

50/2v = 1

50/v = 2

Az 1. es 3. 1 óra alatt teszi meg az 50km-t, a masodik 2 óra alatt.

2012. dec. 4. 23:26
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. dec. 6. 16:45