Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Most én vagyok a hülye vagy a...

Most én vagyok a hülye vagy a matektanár?

Figyelt kérdés

A 6.-os tesztsor x. kérdése a következő:


0,6 (hatos felett pötty)

a, végtelen és szakaszos

b, végtelen, de nem szakaszos

tizedes tört.


Nekem egyértelműen a b, válasz volt a jó, de a tanár azt mondta ellenőrzésnél, hogy az a, a helyes. Én azt hittem, hogy a szakaszos az az, ahol egy szakasz ismétlődik, pl. 3,456345634563... (ugye a 4 és a 3 fölött pötty)

Illetve lenne mégegy kérdésem: végtelen törtet (ami szerintem nem szakaszos), pl: 0,3 (3 fölött pötty) hogy írunk át törtalakba? Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. febr. 12. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:

0,66666 szakaszos tizedestört.

A szakasz most annyi, hogy '6'.

3,45634563456... esetében a szakasz '3456'

Az első 456 még nem a szakasz része. A szakasznak nem kell rögtön a tizedesvessző után indulnia.


0,3333 =1/3

0,6666 =2/3


Szerintem hatodikosként elég ennyit tudnod.

2013. febr. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor milyen az a tizedestört, ami végtelen és nem szakaszos? Nem belekötni akarok, csak tényleg nem vágom... x)
2013. febr. 12. 23:31
 3/8 anonim ***** válasza:

"milyen az a tizedestört, ami végtelen és nem szakaszos"


Ezek pont az irracionális számok. Ilyen például a gyök(2) vagy a Pi.

2013. febr. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 czibles ***** válasza:

Olyan tizedestört, ahol a nincsen ismétlődés a tört részben.

(pl: [link] )

2013. febr. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Óóó, megvilágosodtam! xD Köszi, így már tiszta. (négyzetgyököt még nem tanultuk, de attól függetlenül értem) Már csak azt nem értem, hogy

"3,45634563456... esetében a szakasz '3456'"

Miért nem a 4563? Addig oké, hogy vannak ilyen "vegyes szakaszos tizedes törtek", vagy vmi olyasmik, és nem kell rögtön a tizedesvessző után kezdődnie az ismétlődésnek, de ezt a számot csak kitaláltam példának, és én úgy írtam, hogy a 4563 az ismétlődő szakasz... bocsi, ha ezt még elmondja valaki, utána nem kérdezek többet, megígérem. x)

2013. febr. 13. 00:04
 6/8 bongolo ***** válasza:
A 4563 is lehet a szakasz, úgy is jó.
2013. febr. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Némiképp off leszek, de ha valamit nem értesz, akkor miért úgy kell felvezetni, hogy hülye a matektanár? Lehet, hogy egy kicsit jobban ért a matekhoz, mint te. Nem kell ilyen lekezelően hozzáálni másokhoz. És látod, csak kiderült, hogy te tudod rosszul.
2013. febr. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó, ott a pont, bár ha olvastad a kérdést, láthatod, hogy magamat is leh.lyéztem. (Egyébként először nővéremet kérdeztem meg, és ő mondta, h amúgyis hülye tanárok vannak ebben a suliban, valószínűleg innen maradt meg bennem a dolog). Ettől függetlenül igazad van, így visszaolvasva tényleg elég b.nkón hangzik a kérdés, legközelebb átgondoltabban fogalmazok. Szép napot! :)

2013. febr. 28. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!