Nem boldogulok sehogyan..

4x+1+5-2x+3x=2x-5+x

11-14x+28+30x=4x-12+23+6x

33x-72+12x-14=23-4x-x


7(x-1)+3=3x

7(x+1)+5=3(x-1)+19


2013. febr. 12. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:

1.5x+6= 3x+5 /-3x

2x+5=5 /-5

2x=0

x=0


2. 16x+39 =10x+11 /-10x

6x+ 39 = 11 /-39

6x =-28 / :6

x =-28/6


3. 45x-86 =23-5x / +5x

2013. febr. 12. 22:13
 2/3 anonim ***** válasza:

ez mindegyik külön feladat, vagy a felső egy három egyenletől álló egyenletrendszer, és az alsó egy 2 egyenletes egyenletrendszer?

ha nem, vagyis mindegyik egy külön feladat, akkor összeadogatod az x-eket és a sima számokat, az x-et egy oldalra,a számot a másik oldalra rendezed, így kijön pl az elsőnél, hogy

2x=-14, x= -7 ennyi :D

2013. febr. 12. 22:16
 3/3 A kérdező kommentje:
külön feladat
2013. febr. 12. 22:17