Nem boldogulok sehogyan..
4x+1+5-2x+3x=2x-5+x
11-14x+28+30x=4x-12+23+6x
33x-72+12x-14=23-4x-x
7(x-1)+3=3x
7(x+1)+5=3(x-1)+19
2013. febr. 12. 22:06
1/3 anonim válasza:
1.5x+6= 3x+5 /-3x
2x+5=5 /-5
2x=0
x=0
2. 16x+39 =10x+11 /-10x
6x+ 39 = 11 /-39
6x =-28 / :6
x =-28/6
3. 45x-86 =23-5x / +5x
2/3 anonim válasza:
ez mindegyik külön feladat, vagy a felső egy három egyenletől álló egyenletrendszer, és az alsó egy 2 egyenletes egyenletrendszer?
ha nem, vagyis mindegyik egy külön feladat, akkor összeadogatod az x-eket és a sima számokat, az x-et egy oldalra,a számot a másik oldalra rendezed, így kijön pl az elsőnél, hogy
2x=-14, x= -7 ennyi :D
3/3 A kérdező kommentje:
külön feladat
2013. febr. 12. 22:17