a=3 cm
b=5,2 cm
c=6 cm
2013. jan. 23. 15:27
1/7 anonim válasza:
Hogy érted, hogy sima háromszög?
Mellesleg tuti, hogy tanultatok rá képletet! Egyébként csak bekell helyetesíteni.
2/7 anonim válasza:
A háromszög kerülete a három oldal hosszának összege. Ebben az esetben 14,2 cm.
3/7 anonim válasza:
A Héron-képlettel kiszámolhatod:
T = gyök alatt[s*(s-a)*(s-b)*(s-c)]
s= K/2
K= 3+5,2+6=14,2 cm S= 7,1 cm
T = gyök alatt(7,1*4,1*1,9*1,1)=gyök alatt 60,8399 = 7,8 cm^2
4/7 anonim válasza:
Azt hittem a területét kérdezed. A kerület túlságosan egyszerű ahhoz, hogy itt kérdezgesd. -.-"
5/7 anonim válasza:
Tudod a három oldal hosszát, és megkérdezed, hogy mennyi az összegük????
6/7 anonim válasza:
Mondd, hogy a területét akartad kérdezni! Könyörgöööööm!!
7/7 anonim válasza:
srácok, a "k" és a "t" betű azért nincs közel egymáshoz a billentyűzeten
szal a kérdező tényleg sötét :D