Mi a (sima) háromszög kerülete? Hogy kell kiszámítani?


a=3 cm

b=5,2 cm

c=6 cm



2013. jan. 23. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Hogy érted, hogy sima háromszög?

Mellesleg tuti, hogy tanultatok rá képletet! Egyébként csak bekell helyetesíteni.

2013. jan. 23. 15:33
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A háromszög kerülete a három oldal hosszának összege. Ebben az esetben 14,2 cm.
2013. jan. 23. 15:43
 3/7 anonim ***** válasza:

A Héron-képlettel kiszámolhatod:

T = gyök alatt[s*(s-a)*(s-b)*(s-c)]

s= K/2

K= 3+5,2+6=14,2 cm S= 7,1 cm

T = gyök alatt(7,1*4,1*1,9*1,1)=gyök alatt 60,8399 = 7,8 cm^2

2013. jan. 23. 16:11
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
Azt hittem a területét kérdezed. A kerület túlságosan egyszerű ahhoz, hogy itt kérdezgesd. -.-"
2013. jan. 23. 16:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudod a három oldal hosszát, és megkérdezed, hogy mennyi az összegük????
2013. jan. 23. 17:40
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Mondd, hogy a területét akartad kérdezni! Könyörgöööööm!!
2013. jan. 23. 18:02
 7/7 anonim ***** válasza:

srácok, a "k" és a "t" betű azért nincs közel egymáshoz a billentyűzeten

szal a kérdező tényleg sötét :D

2013. jan. 24. 02:17