szóval szinusznégyzet iksz egyenlő egyketted és akkor a szinusz iksz egyenlő gyökalatt egyketted, de azt tovább kell írni h gyökalatt egy per gyök alatt kettő? mert ha igy csinálom 45 fok lesz, de ha nem így csak gyökalatt egyketted akkor 30 fok .2013. febr. 12. 20:00
1/5 rotyo válasza:
45 fok a jó =)
sinx=gyök(1/2)-> x=45°+k*360° vagy x=135° +k*360°
2/5 A kérdező kommentje:
köszönömszépeeeen :D nem vállalsz matek korrepetálást neten ?D:DD
2013. febr. 12. 20:09
3/5 anonim 



válasza:





Megjegyezném, hogy gyökvonásnál bejön az abszolútérték, tehát van még két megoldásunk, miszerint sin(x)=-gyök(1/2), azaz x=225°+2*k*Pi, illetve x=315°+2*k*Pi.
4/5 A kérdező kommentje:
igen igen ezt tudtam :D köszönöm
2013. febr. 12. 20:12
5/5 anonim 



válasza:





gyök alatt 1/2 = gyök alatt 1 / gyök alatt 2 = 1 / gyök alatt 2 = gyök2 / 2
Gyököt vonsz, |sin(x)|=1/gyök2
Első eset:
-sinx = 1/gyök2
sinx = -1/gyök2
Ez pedig a 225° és a 315°-ra igaz.
Tehát 5pi/4 + k*2pi, illetve 7pi/4 + l*2pi (a 2pi a 360°-val nagyobb, ami nyilván ugyanaz) [k és l is egész]
Másik eset:
sinx = 1/gyök2
Ekkor 45°, illetve 135° lesz jó
Tehát: 3pi/4 + n*2pi és 5pi/4 + m*2pi (m, n egész)
Összegezve azt lehet mondani, hogy 3pi/4 + z*pi/2 megoldása (45° + z*90°)