Egy egyenes hasáb alapja olyan egyenlő számú háromszög,melynek alapja 10 cm,szárai 13 cm.A hasáb felszíne 30 négyzetcentiméter.Mekkora a hasáb magassága és térfogata? A helyes válaszért jár a zöld kéz.2013. febr. 12. 15:44
1/2 anonim válasza:
Felszín (A) = 2*Ta + Tpalást
Az egyenlőszárú háromszög területének kiszámításához Pitagorasz tétellel ki kell számítani a háromszög magasságát(ma). A palást egy olyan téglalap, amelynek egyik oldala az alaplap kerülete(10+13+13= 36cm), másik oldala pedig a hasáb magasága(M)
30= 2*(10*ma)/2 + 36*M
30= 10*ma + 36*M ma-t kiszámoltad, értékét ebbe az egyenletbe behelyettesítve, M lesz az ismeretlen. Már csak ezt az egyszerű egyenletet kell megoldani.
V= Ta*M Már minden megvan, csak be kell helyettesíteni
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Járt a zöld kéz!! :)
2013. febr. 12. 20:00