3933. Melyik az a legkisebb természetes szám, amely 7-tel osztva 6; 8-cal osztva 7; 9-cel osztva 8 maradékot ad?


2013. febr. 12. 01:15
 1/4 anonim ***** válasza:
7*8*9-1=503
2013. febr. 12. 02:39
 2/4 A kérdező kommentje:
Úgy látom, hogy az eredményed jó. De hogy jutottál erre az eredményre? Kifejtenéd? Az rendben van, hogy összeszorzod az osztókat és akkor ez a szám osztható 7-el is 8-cal és 9-cel is. De hogy jutott eszedbe az, hogy elvegyél ebből a számból 1-et?
2013. febr. 12. 03:01
 3/4 anonim ***** válasza:

7-1=6

8-1=7

9-1=8

Hát így.

2013. febr. 12. 07:04
 4/4 anonim ***** válasza:

-1 az egy olyan szám, ami 7-el, 8-al és 9-el osztva is 1 maradékot ad.


Ez persze nem természetes. De a hasonló tulajdonságú számokat úgy kapjuk meg, hogy valahányszor hozzáadjuk 7,8 és 9 legkisebb közös többszörösét. Ami 7*8*9


-1+K*7*8*9 alak az összes szám, ami teljesíti a feltételeket.

Ebből a legkisebb az, amikor K=1.


PL.

Ha 2,3,4-ről lenne szó. Akkor a legkisebb közös többszörös 12, és nem 2*3*4. -1+12=11

11 2-el osztva 1 maradékot ad, 3-al osztva 2-őt és 4-el osztva 3-at.

2013. febr. 12. 08:06