Hogyan kell megoldani ezeket a valószínűségszámításos feladatokat?


1.Két szabályos játékkockával dobunk egymás után háromszor.Mi a valószinňsége, hogy legalább egyszer hatost dobunk ?

2.Öt pénzdarabot feldobva mi a valószínűsége, hogy mindegyik fej, vagy mindegyiken írás adódik?


Segítséget előre is köszönöm!!


2013. febr. 10. 19:17
 1/4 anonim válasza:

1.összes eset: 3, mivel háromszor dobunk. kedvező: 2, mert 2 dobókocka van. p=k/ö, vagyis 2/3

2. összes eset: 5, mert 5 pénzdarabunk van. kedvező:1

p=1/5

2013. febr. 10. 19:31
 2/4 bongolo ***** válasza:

Nem jó az első válasz.


1)

A fordítottat egyszerűbb kiszámolni: mi a valószínűsége, hogy sose lesz 6-os? Aztán majd 1-ből ezt kivonva kijön az eredetire a válasz.


Összes lehetőség: 6³ (mindhárom alkalommal 6-féle szám lehet)

Kedvező esetek: 5³ (mindháromszor csak 1 és 5 közötti számot dobunk)

Valószínűség: (5/6)³


Az eredeti kérdés valószínűsége: 1 - (5/6)³


2)

Összes esetek száma: 2⁵ (mind az öt eset kétféle lehet)

Kedvező esetek száma: 2 (vagy csupa fej, vagy csupa írás)

Valószínűség: 2/2⁵ = 1/2⁴

2013. febr. 10. 20:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen ám, csakhogy KÉT dobókockával dobunk, nem eggyel. Ezért a valószínűség(feltéve, ha valóban az a kérdés, hogy legalább az egyik hatos a hatféle dobásból): 1 - (5/6)^6. (Miért?)
2013. febr. 10. 20:10
 4/4 bongolo ***** válasza:
Jogos, nem olvastam el figyelmesen a feladatot.
2013. febr. 10. 21:23