D= 40N/m rugora 15dkg-ot akasztunk.Mekkora energiaja lesz a rugonak a megnyujtastol ?2013. febr. 5. 15:45
1/2 DudoloPocok válasza:
U = D*x2/2 F =mg=0,15*9,81= 1,4715 N
F=D*x innen x=F/D ezt visszahelyettesítve
U=D*F2/2D2 =F2/2D = 1,4715*1,4715/(2*40) =0,027 Nm
2/2 A kérdező kommentje:
koszonom szepen:)
2013. okt. 19. 09:16