van egy pl.
-fuggoleges allo deszkara mekkora ero hat,ha egy tomlobol vizet engednek ra
adatok:
v= 20 m/s
S=2.5 cm.2
Ro=1000 kg/m.3
ezt használtak ki:
F=p/t = m*v/t
megoldást igy vezettek le:
2013. jan. 23. 19:17
1/2 BKRS válasza:
F=p/t = m*v/t
Namost neked itt az m kellene.
t idő alatt m=S*v*t mennyiségű víz kerül a testre, vagyis
F= (Svt)*v/t = Sv²
Gondolom a többi stimmel.
2/2 A kérdező kommentje:
itt a Ro-t fel sem használtak?
ismeretle az m. Amit m=Ro/V ha jol emlekszek es a V=S*h
V (térfogat)
S (terulet)
H (magassag)
2013. jan. 24. 17:47