Fizika - nem értem hogy jott ki?


van egy pl.

-fuggoleges allo deszkara mekkora ero hat,ha egy tomlobol vizet engednek ra


adatok:

v= 20 m/s

S=2.5 cm.2

Ro=1000 kg/m.3


ezt használtak ki:

F=p/t = m*v/t

megoldást igy vezettek le:


[link]


2013. jan. 23. 19:17
 1/2 BKRS ***** válasza:

F=p/t = m*v/t

Namost neked itt az m kellene.

t idő alatt m=S*v*t mennyiségű víz kerül a testre, vagyis

F= (Svt)*v/t = Sv²

Gondolom a többi stimmel.

2013. jan. 24. 17:19
 2/2 A kérdező kommentje:

itt a Ro-t fel sem használtak?

ismeretle az m. Amit m=Ro/V ha jol emlekszek es a V=S*h


V (térfogat)

S (terulet)

H (magassag)

2013. jan. 24. 17:47