a.)2x+√25=√49
b.)√100-3x=√16-6
c.)4(x+√4)=-√4
d.)√64-2x=-√4
e.)5*(x+2)-√81=√36
f.)√121-x=√144
*=szorzás
√=gyök(alatt)
(Teljes megoldás kellene,nem csak az eredmény!)
2013. febr. 4. 18:39
1/6 DudoloPocok válasza:
a.)2x+√25=√49
2x+5=9 mert √25=5, √49=7
2x=4
x=2
b.)√100-3x=√16-6
10-3x=4-6 /+3x-4+6
3x=12
x=4
c.)4(x+√4)=-√4
4(x+2)=-2
4x+8=-2
4x=-10
x=-2,5
2/6 DudoloPocok válasza:
d.)√64-2x=-√4
8-2x=-2
2x=10
x=5
e.)5*(x+2)-√81=√36
5*(x+2)-9=6
5x+10-9=6
5x=5
x=1
f.)√121-x=√144
11-x=12
x=-1
3/6 anonim válasza:
Mivel az egyenletek alaphalmaza Z, a fentiekből következik, hogy c.) feladat megoldás halmaza csakis az üres halmaz lehet. (-2,5 nem eleme a Z-nek!) Sz. Gy.
4/6 anonim válasza:
Az első válaszoló az a)-t elrontotta, valószínűleg figyelmetlenség miatt. Azt leírta, hogy gyök(49)=7, de az egyenlet jobb oldalára 9-et írt, így x=1 lesz a végeredmény.
5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2013. febr. 5. 20:45