Oldjátok meg Z-ben; (lent) Hogy kell ezt a feladatot megoldani?


a.)2x+√25=√49

b.)√100-3x=√16-6

c.)4(x+√4)=-√4

d.)√64-2x=-√4

e.)5*(x+2)-√81=√36

f.)√121-x=√144

*=szorzás

√=gyök(alatt)

(Teljes megoldás kellene,nem csak az eredmény!)



2013. febr. 4. 18:39
 1/6 DudoloPocok ***** válasza:

a.)2x+√25=√49


2x+5=9 mert √25=5, √49=7

2x=4

x=2


b.)√100-3x=√16-6


10-3x=4-6 /+3x-4+6

3x=12

x=4


c.)4(x+√4)=-√4


4(x+2)=-2

4x+8=-2

4x=-10

x=-2,5

2013. febr. 4. 18:45
 2/6 DudoloPocok ***** válasza:

d.)√64-2x=-√4


8-2x=-2

2x=10

x=5


e.)5*(x+2)-√81=√36


5*(x+2)-9=6

5x+10-9=6

5x=5

x=1


f.)√121-x=√144


11-x=12

x=-1

2013. febr. 4. 18:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Mivel az egyenletek alaphalmaza Z, a fentiekből következik, hogy c.) feladat megoldás halmaza csakis az üres halmaz lehet. (-2,5 nem eleme a Z-nek!) Sz. Gy.
2013. febr. 4. 22:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló az a)-t elrontotta, valószínűleg figyelmetlenség miatt. Azt leírta, hogy gyök(49)=7, de az egyenlet jobb oldalára 9-et írt, így x=1 lesz a végeredmény.
2013. febr. 5. 11:49
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2013. febr. 5. 20:45
 6/6 DudoloPocok ***** válasza:
jogos, első voltam
2013. febr. 6. 07:34