3. Egy teherautó 2m3 sódert öntött le az udvarunkba egy 2m oldalú négyzet alakú fóliára. A sóder olyan forgáskúp alakot vett fel, amelynek nyílásszöge 100˚. Elfért-e sóder a kikészített fólián? Milyen magas a sóderkúp?


2013. febr. 3. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Először a sóderkúp magassága számítandó ki. Ez egy olyan derékszögű háromszög egyik befogója, amelynek egyik hegyesszöge 50 fok, a másik befogó pedig 1m. M/1m = cos50

M=0,64278 m . A kúp térfogata V=(r*r*pí*M)/3. r=1m, M=0,64278m . Behelyettesítve V=0,6727764köbméter, tehát nem fér el

2013. febr. 3. 15:30
 2/4 anonim ***** válasza:
az előző válaszban véletlenűl cos50-et írtam . helyette tg40 írandó és azzal kell számolni! V=0,8782 , de akkor sem fér el
2013. febr. 3. 15:43
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :D De szerintem tg50-re gondoltál ugye? :D
2013. febr. 4. 19:02
 4/4 anonim ***** válasza:
nem. tg40-re
2013. febr. 4. 19:37