6-nak van legalább 5 db 5-öse és 2-nek van 6 db 5-öse.7 db 5-öse senkinek nincs. Hány darab 5-ös jegye van az osztálynak? Hány darab 5-ös jegye van az osztálynak?2013. febr. 2. 19:01
1/1 anonim válasza:
Adatok:
0 - 7x
2 - 6x
6 - min.5x
11 - min.4x
13 - min. 3x
17 - min. 2x
20 - min. x
==========================
7x - 0 ==> 0*7 = 0x
6x - 2 ==> 2*6 = 12x
5x - 4 ==> 4*5 = 20x
4x - 5 ==> 5*4 = 20x
3x - 2 ==> 2*3 = 6x
2x - 4 ==> 4*2 = 8x
x - 3 ==> 3*1 = 3x
(0+12+20+20+6+8+3)*x = 69x
Az osztály 5-öseinek száma 69.