Krisztike333 kérdése:

Egy osztályban 20 diáknak van legalább 1 db 5ös osztályzata,17-nek legalább 2 db 5-öse,13-nak van legalább 3 db 5-öse,11-nek van legalább 4 db 5-öse, (? )

6-nak van legalább 5 db 5-öse és 2-nek van 6 db 5-öse.7 db 5-öse senkinek nincs. Hány darab 5-ös jegye van az osztálynak? Hány darab 5-ös jegye van az osztálynak?
2013. febr. 2. 19:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Adatok:

0 - 7x

2 - 6x

6 - min.5x

11 - min.4x

13 - min. 3x

17 - min. 2x

20 - min. x

==========================


7x - 0 ==> 0*7 = 0x

6x - 2 ==> 2*6 = 12x

5x - 4 ==> 4*5 = 20x

4x - 5 ==> 5*4 = 20x

3x - 2 ==> 2*3 = 6x

2x - 4 ==> 4*2 = 8x

x - 3 ==> 3*1 = 3x


(0+12+20+20+6+8+3)*x = 69x


Az osztály 5-öseinek száma 69.

2013. febr. 2. 20:08