Matek házi: A találkozásukig az út hány százalékát teszi meg az egyik és hány százalékát a másik?

Egy kerékpáros egyszerre indul egymással szemben két, egymástól a 75km-re lévő városból, és 2 és fél óra múlva találkozik. Az egyik sebessége 50%-kal nagyobb a másik sebességénél.
2013. febr. 2. 13:14
 1/1 anonim ***** válasza:

75=a+1,5a

30=a


Az egyik 30 km-t megy, a másik 45 km-t megy.

30/75=0,4 40 %

45/75=0,6 60 %

2013. febr. 2. 13:23