Egy kerékpáros egyszerre indul egymással szemben két, egymástól a 75km-re lévő városból, és 2 és fél óra múlva találkozik. Az egyik sebessége 50%-kal nagyobb a másik sebességénél.2013. febr. 2. 13:14
1/1 anonim válasza:
75=a+1,5a
30=a
Az egyik 30 km-t megy, a másik 45 km-t megy.
30/75=0,4 40 %
45/75=0,6 60 %