Köszönöm, mindenkinek aki értelmes, segítőkész hozzáállásával segít!

2013. jan. 31. 18:10
 1/2 bongolo ***** válasza:
100%

A fólia súlya:

m = 2·10^(-3) kg

F = m·g = 20·10^(-3) N


Pont ekkora lesz a Coulomb erő is a két töltés között. A töltések azonos nagyságúak, ellenkező előjelűek:

F = k·Q·Q/r²

r = 2,5cm = 25·10^(-3) m

k = 9·10^9 Nm²/C²


20·10^(-3) N = 9·10^9 Nm²/C² · Q² / 25²·10^(-6) m²

Mindenhol egyforma mértékegységek vannak, mert előtte már mindent átváltottam a standard mértékegységre. Szóval nem kell írni, Coulomb lesz a végén. Vagy ha jobban tetszik, egyszerűsíthetsz velük.


Q² = 20·10^(-3) · 25²·10^(-6) / 9·10^9

Q² = 12500/9 · 10^(-18)

Q = 37,27·10^(-9) C

2013. jan. 31. 20:44
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, segítőkész válaszod! Ment a zöld kéz.
2013. febr. 1. 00:13