Köszönöm, mindenkinek aki értelmes, segítőkész hozzáállásával segít!2013. jan. 31. 18:10
1/2 bongolo válasza:
A fólia súlya:
m = 2·10^(-3) kg
F = m·g = 20·10^(-3) N
Pont ekkora lesz a Coulomb erő is a két töltés között. A töltések azonos nagyságúak, ellenkező előjelűek:
F = k·Q·Q/r²
r = 2,5cm = 25·10^(-3) m
k = 9·10^9 Nm²/C²
20·10^(-3) N = 9·10^9 Nm²/C² · Q² / 25²·10^(-6) m²
Mindenhol egyforma mértékegységek vannak, mert előtte már mindent átváltottam a standard mértékegységre. Szóval nem kell írni, Coulomb lesz a végén. Vagy ha jobban tetszik, egyszerűsíthetsz velük.
Q² = 20·10^(-3) · 25²·10^(-6) / 9·10^9
Q² = 12500/9 · 10^(-18)
Q = 37,27·10^(-9) C
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, segítőkész válaszod! Ment a zöld kéz.
2013. febr. 1. 00:13