Hogyan oldható meg egyszerűen az alábbi fizika feladat (eredménynek 12,8 km/h kell kijöjjön! )?

Egy kerékpáros dimbes-dombos vidéken közlekedik. Valahányszor felfelé halad sebessége 8 km/h, lefelé menetben 32 km/h. Mekkora az átlagsebessége, ha a felfelé és lefelé megtett utak összege pontosan ugyanannyi?

2013. jan. 31. 17:09
 1/2 bongolo ***** válasza:

Ninc smegadva a megtett út, de mivel csak az átlagsebesség kell, bármilyen úttal számolhatunk. Mondjuk legyen az, hogy 32 km-t ment lefelé is meg felfelé is összesen.


s = v·t

t = s/v


Lefelé idő: 32km / 32km/h = 1h

Felfelé idő: 32km / 8km/h = 4h


Összes idő: 5h

Összes út: 64km

Átlagsebesség: v=s/t = 64/5 km/h = 128/10 km/h = 12,8 km/h

2013. jan. 31. 18:08
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat, sokat segítettél :D
2013. jan. 31. 18:42