Egy kerékpáros dimbes-dombos vidéken közlekedik. Valahányszor felfelé halad sebessége 8 km/h, lefelé menetben 32 km/h. Mekkora az átlagsebessége, ha a felfelé és lefelé megtett utak összege pontosan ugyanannyi?2013. jan. 31. 17:09
1/2 bongolo válasza:
Ninc smegadva a megtett út, de mivel csak az átlagsebesség kell, bármilyen úttal számolhatunk. Mondjuk legyen az, hogy 32 km-t ment lefelé is meg felfelé is összesen.
s = v·t
t = s/v
Lefelé idő: 32km / 32km/h = 1h
Felfelé idő: 32km / 8km/h = 4h
Összes idő: 5h
Összes út: 64km
Átlagsebesség: v=s/t = 64/5 km/h = 128/10 km/h = 12,8 km/h
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat, sokat segítettél :D
2013. jan. 31. 18:42