Nem jutottam semmire sem, hogy hogyan kéne megoldani, kérlek segítsetek, lépésenként ha valaki le tudná írni azt nagyon megköszönném!2013. jan. 26. 23:15
1/2 anonim válasza:
Két szinusz érték akkor egyenlő, ha
I. a két szög egymás k*360 fokkal való elforgatottja.
(Ez ugye világos, gyakorlatilag azt mondja, hogy a két szög ugyanaz, a +k*360 azért kell bele,mert periodikus a függvény. Pl sin 0= sin 360=sin 720 stb.)
4x=x+k*360
3x=k*360
x=k*120
II. A két szög összege 180+k*360 fok
(sin x = sin 180-x , illetve 180-x helyett állhat 180-x+k*360 mert az ugyanazt a szöget jelenti.
4x=180-x+k*360
5x=180+k*360
x=36+k*72
Ezek az egyenlet megoldásai.
0 és 360 fok között az alábbi megoldások vannak:
0, 120, 240
36,108,180,252,324
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! (: most már teljesen értem. (:
2013. jan. 27. 10:57