Essyke kérdése:

Sin4x = sinx (a 4-es nincs felső indexben) hogyan kell megoldani?

Nem jutottam semmire sem, hogy hogyan kéne megoldani, kérlek segítsetek, lépésenként ha valaki le tudná írni azt nagyon megköszönném!

2013. jan. 26. 23:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Két szinusz érték akkor egyenlő, ha


I. a két szög egymás k*360 fokkal való elforgatottja.

(Ez ugye világos, gyakorlatilag azt mondja, hogy a két szög ugyanaz, a +k*360 azért kell bele,mert periodikus a függvény. Pl sin 0= sin 360=sin 720 stb.)


4x=x+k*360

3x=k*360

x=k*120


II. A két szög összege 180+k*360 fok

(sin x = sin 180-x , illetve 180-x helyett állhat 180-x+k*360 mert az ugyanazt a szöget jelenti.


4x=180-x+k*360

5x=180+k*360

x=36+k*72



Ezek az egyenlet megoldásai.

0 és 360 fok között az alábbi megoldások vannak:

0, 120, 240

36,108,180,252,324

2013. jan. 26. 23:36
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! (: most már teljesen értem. (:
2013. jan. 27. 10:57